Na co si dát pozor při výběru vinylové podlahy?
Vinylové podlahy jsou velice oblíbené, protože mají mnoho výhod. Velice snadno se udržují, jsou vhodné pro alergiky, perfektně vypadají, snadno se dají v případě potřeby opravit, jsou vysoce odolné proti opotřebení, jsou rozměrově stálé a jsou vhodné pro podlahové topení. Kromě toho všeho jsou podlahy z vinylu také ekonomicky výhodné. Vinylové podlahy se skvěle hodí do bytů, komerčních provozoven, ale i do silně zatížených a výrobních prostor. Stačí si vybrat vhodný typ podlahové krytiny z vinylu a budete spokojeni po mnoho let.
Co znamená třída zátěže u podlahy z vinylu?
Při výběru rozhodně dejte pozor, jakou třídu zátěže volíte. Pokud zvolíte do bytu podlahy z vinylu s vyšší zátěží, nic zásadního se nestane. Když se rozhodnete pro vinylovou podlahu s nižší zátěží do výrobních prostor, kde je silné zatížení podlahy, problém je na světě. Jak se vyznat v třídách zátěže? Jednoduše.
- Třída zátěže s označením 21 – 23 -> Vinylová podlaha s označením zátěže 21 se hodí pro obytné prostory s nízkým zatížením, s označením zátěže 22 do obytných prostor se středním zatížením a s označením 23 do obytných prostor s vysokým zatížením.
- Třída zátěže s označením 31 – 34 -> Podlahové krytiny z vinylu, které mají označení zátěže 31 – 34 se perfektně hodí pro všechny bytové a komerční prostory. Opět platí, že čím je hodnota čísla vyšší, tím je vhodnější pro větší zatížení.
- Třída zátěže s označením 41 – 43 -> Extrémně odolné vinylové podlahy speciálně vyrobené pro provoz s vysokým zatížením mají třídu zátěže s označením 41 – 43. Perfektně se hodí do průmyslové a výrobní výstavby. Své uplatnění však najdou i v bytových a komerčních prostorech.
Na co si dát pozor při výběru vinylové podlahy?
V úvodu jsme sice psali, že vinylové podlahy jsou vhodné pro podlahové topení. Je to sice pravda, ale musíte si vybrat vhodnou variantu. Je nutné zvolit podlahové krytiny z vinylu, které mají atestaci na využití podlahového vytápění. Nevhodné jsou celovinylové plovoucí podlahy, které mají vysokou roztažnost materiálu. Dokonce ani sami výrobci nedoporučují tento typ vinylové podlahové krytiny instalovat na podlahové vytápění.
Pokud si nejste jisti výběrem, zeptejte se nás. Rádi Vám poradíme.
Pozor na vhodnou pokládku vinylové podlahy
V případě pokládky na volno může dojít ke zvlnění podlahové krytiny a vytvoření nevzhledných boulí. Na podobné situace se nevztahuje reklamace, takže si raději dvakrát rozmyslete, jestli zvolíte pokládku na volno. Konec konců všichni úspěšní výrobci vinylových podlah doporučují vinylové podlahy fixovat nebo celoplošně lepit, aby nedošlo k poškození.
Připlaťte si za kvalitu, vyhnete se škodlivým ftalátům a dalším problémům
Poznat kvalitní vinylovou podlahu na první pohled není snadné. Pokud však budete vybírat podlahové krytiny u ověřených výrobců, nemůžete sáhnout vedle. Zejména evropští výrobci dbají na kvalitu.
U podezřele levných vinylových podlah hrozí nebezpečí, že obsahují zdraví nebezpečné ftaláty. Mnohdy také mají nekvalitně vyrobené lamely, nepřesné vinylové dílce a nekvalitní zámkové spoje. Všechny výše uvedené nedostatky ovlivňují celkovou kvalitu vinylové podlahy. Například kvůli nekvalitnímu zámku může při chůzi docházet k nepříjemnému vrzání a skřípání. Kromě toho může také dojít ke vzniku skvrn a zašlých spár mezi lamelami.
Guma způsobuje na vinylových podlahách barevné skvrny
Jestli máte v prostorách, kam plánujete položit podlahu z vinylu, nějaké gumové části dotýkající se podlahy, dejte si pozor. Dlouhodobý kontakt podlahy s gumou, voskovanými povrchy a dalšími nestabilními látkami, způsobuje neodstranitelné zabarvení. Pokud je nutné věci z uvedených materiálů mít v prostorách, kde je položená vinylová podlaha, využijte speciální podložky z PVC, polyuretanu, polyetylenu, polypropylenu nebo filcu.
Další články:
Potřebujete poradit?
napište nám > zavolejte: 603 279 682nebo se zastavte osobně: Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9
Jsme tu pro Vás a Vaše podlahy již 19 let!
Návštěva vzorkovny po telefonické dohodě.
Volejte prosím na tel. +420 603 279 682.